Oznam o slávení sv.omší v čase karantény proti Koronavírusu

zapnuté . Publikované v Aktuality

Stanovisko KBS k zákazu verejného slávenia bohoslužieb: Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes Konferencii biskupov Slovenska telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3. do 23. 3.2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby. Tento zákaz  biskupi prijali s veľkou bolesťou, žiadajú však všetkých kňazov a veriacich, aby ho uposlúchli.

Z toho dôvodu nebudú v našom kostole v Biskupiaciach sv. omše od zajtra, stredy 11.3. do 23.3! Kostol bude každý deň otvorený od 17.00 do 18.00 na súkromnú modlitbu. V nedeľu bude kostol otvorený od 9.30 do 11.00 na súkromnú modlitbu. Upratovanie kostola v sobotu bude v určenom čase, ako býva. Intencie sv. omší, ktoré sú zapísané v dňoch od 11.3. do 23.3. budú odslúžené, nakoľko súkromne budem slúžiť sv. omše. Zároveň povzbudzujeme veriacich k sledovaniu televíznych a rozhlasových prenosov bohoslužieb na TV Lux a Rádiu Lumen, ktoré sa budú konať neverejným spôsobom. 
Všetkých pozývame k modlitbám. Nestrácajme nádej, neprepadajme obavám, a s dôverou sa v našich rodinách obracajme na našu Nebeskú Matku:

Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a
ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich
starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!
Ak by došlo k nejakej zmene, alebo by bol už zrušený zákaz slúženia sv. omší, budem o tom informovať na nástenke pred kostolom a na našej farskej webovej stránke: , www.trencianskebiskupice.fara.sk Vaše prípadné otázky môžete napísať buď na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo sa spýtať telefonicky na číslach: 032/6494798, 0903 982477

Jaroslav Mujgoš, duchovný správca farnosti

Kontakt

Farnosť sv. Kozmu a Damiána – Trenčianske Biskupice
Biskupická 28/A
911 04 Trenčín

Správca farnosti
Vdp. Mgr. Jaroslav Mujgoš
Tel.: 032-6494798
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Sociálne siete

logo fb

Katolícka cirkev na Slovensku

Katolícka cirkev na Slovensku