Oznamy na 30. nedeľu v období cez rok 28.10.2018

Slávime tridsiatu nedeľu v období cez rok.Keďže sa zmenil čas, večerné sväté omše v týždni budú bývať o hodinu skôr, teda o 17.30.
V novom týždni bude prvý piatok v mesiaci november. Spovedať budem v stredu a v piatok hodinu pred svätými omšami, v ostatných dňoch pol hodinu. 
V stredu po svätej omši bude poklona, trvať bude hodinu.
Vo štvrtok bude slávnosť Všetkých svätých. Sväté omše budú tak, ako v nedeľu.
V piatok bude Spomienka na všetkých verných zosnulých. Popoludní o 15.00 bude dušičková pobožnosť na cintoríne, pomodlíme sa tam aj k Božiemu milosrdenstvu a sv. omša bude večer o 17.30.
V piatok dopoludnia vyspovedám aj starých a chorých.
Prvé spoločné stretnutie birmovancov bude v dnes po svätej omši o 9.30. Prosím, aby priniesli aj vyplnenú prihlášku.
Ďakujem tým, čo upratovali kostol, na budúcu sobotu má službu upratovania ulica J. Zemana.
V dňoch 1. – 8. novembra môžeme získať odpustky pre duše v očistci. Treba navštíviť cintorín a pomodliť sa Otče náš a Verím v Boha. Okrem toho stále platia tieto podmienky: Svätá spoveď v tomto čase, sväté prijímanie v ten deň a modlitba na úmysel Svätého Otca.
Úmysly svätých omší sú zaplnené až do konca roka. Na nový rok sa začne zapisovať od začiatku decembra. Dať na svätú omšu bez dátumu môžete vždy.
Celý týždeň budú v predsieni kostola „sviečky za nenarodené deti“. Minimálny príspevok do pokladničky je 1,- Euro za malú sviečku a 4,- za väčšiu voňavú. Výnosom z tohto predaja podporíme Fórum života.
CPR organizuje 30. októbra, teda v utorok, výlet na zrúcaninu Súľovského hradu. Odchod je o 9.00 od kostola sv. Rodiny na Juhu alebo o 10.00 od parkoviska pod Súľovskými skalami.

Liturgický kalendár:
št: slávnosť Všetkých svätých, prikázaný sviatok
pi: Spomienka na všetkých verných zosnulých