Oznamy na 5. nedeľu v období cez rok 4.2.2018

Slávime piatu nedeľu v období cez rok. Je dnes aj prvá nedeľa v mesiaci, popoludní o 15.00 bude tu v kostole krátka poklona a pobožnosť k Božiemu milosrdenstvu.
V stredu po svätej omši bude poklona, trvať bude hodinu. Vo štvrtok bude svätá omša ráno o 7.00, večerná nebude.V sobotu opäť pozývam deti na Dielničky, budú o 16.30 na fare.
Ďakujem tým, čo upratovali kostol, v novom týždni má službu upratovania Biskupická ulica.
Od 16. februára 2018 bude v priestoroch Centra pre rodinu na Farskej ulici opäť prebiehať kurz Manželské večery, určený pre všetky manželské páry, ktoré chcú svoje manželstvo osviežiť a posilniť. Bližšie informácie a možnosti prihlásenia nájdete na webovej stránke Centra pre rodinu a na výveskách.
Aj v tomto roku plánujeme cez jarné prázdniny lyžovačku na Makove 20.2.2018. Cena denného lístka aj s dopravou je pre dospelých 12 eur, pre študentov 10 eur. Prihlasovať sa môžete na fare, telefonicky alebo v sakristii kostola.
Budúca nedeľa je spomienkou na Lurdskú Pannu Máriu. Je to svetový deň chorých. Je už zvykom v našej farnosti v tento deň udeľovať chorým a starým sviatosť pomazania chorých. Nakoľko v nedeľu sa táto spomienka neslávi, sviatosť pomazania chorých budem vysluhovať v pondelok 12. 2. pri večernej svätej omši. Túto sviatosť môžu prijať naši starší bratia a sestry alebo vážne chorí, ktorí sú v posväcujúcej milosti, teda po svätej spovedi. 
Prvé sväté prijímanie detí bude v tomto roku v našej farnosti 20. mája. O dva týždne, 18. februára, po svätej omši o 9.30, bude tu v kostole stretnutie detí, ktoré sa naň pripravujú. Prosím, aby s každým dieťaťom prišiel aspoň jeden z rodičov. Stretnutie je nevyhnutné!

Liturgický kalendár:
po: spomienka sv. Agáty, panny a mučenice
ut: spomienka sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, japonských mučeníkov
so: spomienka sv. Školastiky, panny