Oznamy na Nedeľu Zoslania Ducha Svätého 20.5.2018

Slávime Nedeľu Zoslania Ducha Svätého. Je to tretí najväčší sviatok katolíckej Cirkvi. Touto nedeľou končí veľkonočné obdobie a začína obdobie cez rok. Od zajtra sa už namiesto Raduj sa nebies Kráľovná modlíme modlitbu Anjel Pána.V našej farnosti je dnes prvé sväté prijímanie, prosme a modlime sa za tieto deti, nech vždy rastú v láske a Božej milosti.
Chcem sa poďakovať všetkým, čo pomáhali pri prvom svätom prijímaní. Nech sa aj táto námaha odrazí na našich srdciach, nech sme blízko pri Pánu Ježišovi.
Dnes sa na Mierovom námestí uskutoční tretí ročník podujatia „Deň rodiny v Trenčíne“ so začiatkom o 14.30. Podrobný program nájdete na výveske.
V stredu po svätej omši bude poklona, trvať bude hodinu.Vo štvrtok bude svätá omša ráno o 7.00, večerná nebude.
V piatok pozývam všetky deti, zvlášť prvoprijímajúce, zaspievať si pri svätej omši večer o 18.30.
V novom týždni má službu upratovania ulica J. Zemana.
Pútnické miesto Skalka pozýva na Noc kostolov v piatok 25. mája so začiatkom o 20.00 na kláštore. V programe bude divadelné predstavenie, hudobné pásmo a slávnostná premiéra dokumentárneho filmu Svätci zo Skalky o našich pustovníkoch. V sobotu bude na Skalke púť ku Guadalupskej Panne Márii. Program začne o 15.00. Sv. omšu bude sláviť P. Ján Kušnír SVD.

Liturgický kalendár:
po: Svätodušný pondelok, zároveň spomienka Preblahoslavenej Panny Márie, Matky Cirkvi
št: sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, Najvyššieho a večného Kňaza