Oznamy na 7. veľkonočnú nedeľu 13.5.2018

Slávime siedmu veľkonočnú nedeľu. Dnes je v našich kostoloch zbierka na katolícke masmédiá. Pán Boh zaplať, že ich máme, aj takto ich podporme.Dnes popoludní o 15.00 pozývajú deti z cirkevnej MŠ a ZŠ na oslavu Dňa matiek. Pripravili si program, ktorý si môžete pozrieť v telocvični CZŠ.
Po svätej omši o 9.30 je dnes, tu v kostole, stretnutie prvoprijímajúcich detí.
V stredu po svätej omši bude poklona, trvať bude hodinu. Vo štvrtok bude svätá omša ráno o 7.00, večerná nebude.
Na budúcu nedeľu pri svätej omši o 9.30 bude prvé sväté prijímanie. Lavice v kostole budú rezervované pre rodičov a príbuzných detí, aj preto prosím, aby ste využili rannú svätú omšu.
Spovedať prvoprijímajúcich budem v sobotu od 10.00 do 10.30. Prosím príbuzných detí, aby aj svojou svätou spoveďou dali pekný príklad deťom. Prosím teda všetky deti, aby v sobotu boli tu. Po spovedi bude generálna skúška priebehu slávnosti, a potom majú rodičia prvoprijímajúcich detí službu upratať a vyzdobiť kostol, samozrejme, že aj deti im pomôžu. Nakoniec deti dostanú rovnošatu – odev na slávnosť.
V utorok a v stredu od 16.00 do 18.15 bude na fare preskúšanie detí, ktoré idú na prvé sväté prijímanie. Prosím, aby s každým dieťaťom prišiel aj jeden z rodičov…
Budúca nedeľa bude slávnosťou Zoslania Ducha Svätého. Aj preto sa po sv. omšiach modlíme Novénu k Duchu Svätému.
Na budúcu nedeľu 20.5. 2018 sa uskutoční na Mierovom námestí tretí ročník podujatia „Deň rodiny v Trenčíne“ so začiatkom o 14.30. Podrobný bohatý program nájdete na výveske.
Centrum pre rodinu Trenčín pozýva rodiny na výlet na Čachtický hrad,
ktorý sa uskutoční v nedeľu 13.5.2018 s odchodom 9:30 z parkoviska pri
kostole sv. rodiny Trenčín – Juhu. Bližšie informácie na webových
stránkach centra, organizujú aj ďalšie podujatia…

Liturgický kalendár:
po: sviatok sv. Mateja, apoštola
st: spomienka sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka