Oznamy na Kvetnú nedeľu 25.3.2018

Slávime Kvetnú nedeľu. Začíname ňou Veľký týždeň. Aj dnes o 14.00 bude tu v kostole pobožnosť krížovej cesty. 25. marec je aj dňom počatého života, môžete si vziať leták a pripnúť bielu stužku, všetko je v predsieni kostola.Dnes sa začína spoločná svätá spoveď pred Veľkou nocou v Trenčíne. Spovedať sa bude v piaristickom kostole i v kostole na Juhu, a to od 15.00 do 17.30. Spovedať budeme aj v pondelok, od 15.00 do 17.30, a v utorok od 9.00 do 11.30 a zase od 15.00 do 17.30. V pondelok a v utorok sa spovedá už iba v piaristickom kostole.
V pondelok, v utorok a v stredu budú sväté omše tu v kostole ráno o 7.00. Večerné sväté omše nebudú. Ani v stredu nebude poklona.
Na Zelený štvrtok bude svätá omša na pamiatku Pánovej poslednej večere o 18.30.
Na Veľký piatok budú obrady na pamiatku Pánovej smrti o 15.00. Po nich bude vyložená Sviatosť Oltárna pri Božom hrobe do 21.30.
Poklona bude pokračovať aj na Bielu sobotu, od 10.00 až do večerných obradov vzkriesenia, ktoré budú o 19.00. Tí, čo prídete na túto Veľkonočnú vigíliu, nezabudnite si priniesť aj sviece. Prosím vás, aby ste si našli čas na poklonu pri Božom hrobe.
Pripomínam, že na Veľký piatok je prísny pôst. Úplne sa máme zdržiavať mäsa a len raz za deň sa môžeme najesť dosýta.
Na Veľký piatok sa uskutoční krížová cesta mestom Trenčín. Začne o 18.30 pred kostolom Notre Dame a ukončí sa na nádvorí Trenčianskeho hradu. Prineste si so sebou sviečky.
Ďakujem tým, čo upratovali kostol, v novom týždni majú službu upratovania ulice Stromová a Sasinkova.
V dňoch 11. a 12. mája organizujeme z našej farnosti výlet do Maďarska. Navštívime Ostrihom a Budapešť. Záujemcovia sa môžu nahlasovať na fare alebo v sakristii, alebo u p. Agáty Rehákovej ešte do konca týždňa. Pri zápise treba dať zálohu 50,- €.
Budúca nedeľa je Veľkonočná nedeľa, je to najväčší sviatok kresťanstva. Po svätých omšiach bude veľkonočná zbierka na potreby farnosti.
Stretnutie detí, ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie bude až v nedeľu 8.4. po svätej omši o 9.30. Účasť všetkých detí je potrebná!
Oznam pre slobodných katolíkov: aj Vy patríte k tým, ktorí vo viere hľadajú svojho životného partnera, ale vo svojom okolí nikoho takého nevidia?
Práve Vás by sme chceli pozvať na speed dating katRande ktorý sa uskutoční 9. apríla 2018, o 18. hod, Centrum pre rodinu, Farská 12, v Trenčíne. Je určený pre slobodných katolíkov vo veku 28 – 42 rokov. Prihlásiť sa môžete prostredníctvom webu CPR Trenčín.