Oznamy na 1. pôstnu nedeľu 18.2.2018

Slávime prvú pôstnu nedeľu.Dnes je v našich katolíckych kostoloch zbierka na charitu. Aj takýmto spôsobom môžeme dať pôstu zmysel. Za vaše milodary vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať. Alebo môžete využiť aktivitu SKCH „Pôstna krabička“, tie sú v predsieni kostola…

Po svätej omši bude tu v kostole prvé stretnutie prvoprijímajúcich. Aj na budúcu nedeľu ich všetkých pozývam.
V útorok odchádzame na lyžovačku. Odchod autobusu bude o 7.15 tu od kostola, a potom o 7.30 z autobusovej stanice. Prosím prihlásených o dochvíľnosť.
V stredu po svätej omši bude poklona, trvať bude hodinu. Vo štvrtok bude svätá omša ráno o 7.00, večerná nebude.
V pôstnom období sa v kostole spoločne modlievame pobožnosť krížovej cesty. V piatok o 16.45 a v nedeľu o 14.00. Nájdime si čas aj na tieto pobožnosti.
V sobotu o 16.30 opäť pozývam všetky deti na faru, na „Dielničky“.
Ďakujem tým, čo upratovali kostol, v novom týždni majú službu upratovania  ulice Javorinská a Bottova.
Počas pôstneho obdobia Vás pozývam aj na krížovú cestu na Skalku, ktorá sa koná vždy o 15.00 v areáli krížovej cesty. Viac informácií je na výveske. Naša farnosť bude mať krížovú cestu na Skalke na 4. pôstnu nedeľu.
V novom týždni sú streda, piatok a sobota jarné kántrové dni. Ich obsahom je príprava na pokánie a sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu.
Dnes o 16:00 pozýva Centrum pre rodinu Trenčín do svojich priestorov na Farskej 12 na Tvorivé dielne pre mladšie aj staršie deti s názvom Šperkovo.
Svätý Otec František vyhlásil piatok 23. február 2018 za Deň modlitby a pôstu za pokoj v Demokratickej republike Kongo, v Južnom Sudáne a na celom svete. Svojou modlitbou i pôstom sa pridajme.

Liturgický kalendár:
št: sviatok Katedra sv. Petra, apoštola