Oznamy na 1. adventnú nedeľu 3.12.2017

Slávime prvú adventnú nedeľu. Po svätých omšiach je zbierka na charitu. Za všetky milodary úprimne Pán Boh zaplať.Aj dnes bude o 16.00 na fare stretnutie tých, čo sa chcú zapojiť do koledovania “Dobrej noviny”. Pozývam všetky deti i mladých. Tí, čo ich radi prijmete, prihláste sa v sakristii.
Pripomínam, že ešte v tomto týždni môžete v sakristii kostola alebo na fare nahlásiť starých a chorých, ktorí by chceli prijať sviatosti pred vianočnými sviatkami. Vyspovedám ich v sobotu 9.12. dopoludnia.
V stredu po svätej omši bude poklona, trvať bude hodinu. Vo štvrtok bude svätá omša ráno o 7.00. Večerná nebude.
V piatok pozývam všetky deti na faru, na dielničky. Začnú o 16.00. Piatok je zároveň prikázaným sviatkom Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Svätá omša bude večer o 17.30.
Ďakujem tým, čo upratovali kostol, na budúcu sobotu má službu upratovania Biskupická ulica.
Na budúcu nedeľu by mal aj k nám do kostola prísť sv. Mikuláš. Už teraz ďakujem všetkým, čo mu pomôžu a pozývam deti…
Centrum pre rodinu Trenčín pozýva rodičov i starých rodičov s deťmi v nedeľu 3.12.2017 v čase od 16.00 do 19.00 hod. na Adventné dielničky. Vyrábať sa budú adventné kalendáre.
Aj v Trenčíne sa chceme pripojiť k celoslovenskej aktivite Noc modlitieb za deti. Celonočná adorácia sa bude konať v piatok 8. 12. 2017 v kostole Notre Dame so začiatkom o 20:00 a skončí sa rannou svätou omšou o 7:00. 

Liturgický kalendár:
po:    spomienka sv. Barbory, panny a mučenice
st:     spomienka sv. Mikuláša, biskupa
št:     spomienka sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi
pi:     slávnosť Nepoškvrnené počatie Panny Márie