Oznamy na 34. nedeľu v období cez rok 26.11.2017

Slávime tridsiatu štvrtú nedeľu v období cez rok. Zároveň je dnes sviatok Krista Kráľa. Preto poobede o 15.00 bude tu v kostole ďakovná pobožnosť pred Sviatosťou Oltárnou a zasvätenie Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu.
Dnes o 16.00 bude na fare ďalšie stretnutie tých, čo sa chcú zapojiť do koledovania “Dobrej noviny”. Pozývam všetky deti i mladých.
V novom týždni bude prvý piatok v mesiaci decembri. Spovedať budem v stredu, vo štvrtok a v piatok hodinu pred svätými omšami. Pre tých, čo chodia pravidelne na spoveď, toto je už aj vianočná. V piatok po svätej omši bude prvopiatková pobožnosť.
Vo štvrtok dopoludnia vyspovedám starých a chorých, ku ktorým chodievam.
Prosím, aby ste v sakristii kostola alebo na fare začali nahlasovať starých a chorých, ktorí by chceli prijať sviatosti pred vianočnými sviatkami.
V stredu po svätej omši bude poklona, trvať bude hodinu.
Ďakujem tým, čo upratovali kostol, na budúcu sobotu majú službu upratovania ulice Stromová a Sasinkova.
Budúca nedeľa je prvá adventná a zároveň prvá v cirkevnom roku. Po svätých omšiach bude zbierka na charitu. Za všetky milodary vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať. Na začiatku svätých omší sa budú požehnávať adventné vence, teda aj vy si ich môžete priniesť a položiť na bočný oltár.
Dnes o 16:00 pozýva Centrum pre rodinu Trenčín rodičov s deťmi stráviť spoločný čas pri výrobe adventných vencov na novembrových tvorivých dielňach.
Počas adventných víkendov od 3.12. do 18.12. budú tvorivé dielničky každú sobotu a nedeľu v čase od 16:00 do 19:00 hod. a ponesú sa v duchu blížiacich sa Vianoc. Príďte sa ohriať pri voňavom punči, zoznámiť sa s aktivitami a tvorbou Centra pre rodinu, prípadne si spolu s deťmi vyrobiť vianočný darček či ozdobu.

Liturgický kalendár:
št: sviatok sv. Ondreja, apoštola