Oznamy na 3. pôstnu nedeľu 19.3.2017

Slávime tretiu pôstnu nedeľu. Po svätej omši o 9.30 bude dnes i na budúcu nedeľu v kostole krátke stretnutie prvoprijímajúcich detí. V piatok ich pozývam na svätú omšu. Budeme pri nej spievať.

V pôstnom období sa v kostole spoločne modlievame pobožnosť krížovej cesty.
V piatok o 16.45 a v nedeľu o 14.00. Aj dnes Vás všetkých na túto pobožnosť pozývam.
V stredu po svätej omši bude poklona, trvať bude hodinu.
Vo štvrtok bude svätá omša ráno o 7.00. Večerná nebude.
Ďakujem tým, čo upratovali kostol. V novom týždni má službu upratovania Biskupická ulica.
Tých, čo sa prihlásili na púť do Poľska, prosím o zálohu 50 Eur a dátum narodenia, ak sa chcú dať spoločne poistiť.
Úmysly svätých omší sú už zapísané až do konca júla. Zapisovať na sväté omše budem teda až v júni, ak chce niekto dať na svätú omšu bez dátumu, môže.
Na budúcu nedeľu sa mení čas, hodinky si bude treba posunúť o hodinu dopredu, aby ste neprišli v nedeľu do kostola neskoro. Od pondelka 27.3. budú večerné sväté omše cez týždeň bývať o 18.30.
V dňoch 22.3. a 23.3.2017 od 9.00 -14.00 budú v ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta „Dni otvorených dverí“. Deti so svojimi rodičmi si môžu pozrieť priestory a získať informácie o škole. Zápis detí do 1. ročníka sa v cirkevnej ZŠ bude konať v týždni od 3. do 7. apríla v čase od 14.00 do 17.00. K zápisu je potrebný rodný list dieťaťa. Podrobnosti si môžete pozrieť na výveskách.
Centrum pre rodinu v Trenčíne pozýva na prednášku “Komu môže pomôcť kresťanský koučing?”, ktorá sa bude konať v pondelok 20.3.2017 o 18:00 v refektári Piaristického gymnázia v Trenčíne, vchod z Palackého ulice. 

Liturgický kalendár:
po: slávnosť sv. Jozefa, ženícha Panny Márie, slávnosť preložená z 19.3.
so: slávnosť Zvestovanie Pána, začína druhý ročník projektu „9 mesiacov za život“. V sobotu o 10.00 sa uskutoční modlitbový pochod ku nemocnici, vychádza sa od daňového úradu. V nedeľu sa po svätých omšiach budú rozdávať biele stužky.